Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čím krmíme

Nejsme nikým sponzorováni, ale přesto bychom chtěli doporučit to, co našim  štěňátkům prospívá:

Superprémiové krmivo HAPPY DOG SUPREME 
 
V čem je originální? Díky vlastní a jedinečné filozofii produkce krmiv, přináší na trh ryze přírodní a zdravou moderní výživu psu, která spočívá ve spojení síly a tajemství přírody s nejnovějšími poznatky. Pestré a jedinečné receptury kompletních krmiv sestavují tak, aby moderní výživa psu věrně napodobovala pestré a zdravé složení přirozené potravy divokých psovitých šelem - vlků.
Prapředkem našich domácích psů je divoký vlk. Vlk přitom ale n e n í  ž á d n ý  v ý h r a d n í „masožravec". V divočině požírá celá těla kořisti, kterou tvoří různé druhy zvěře, např. býložravci ( jelen, srna), všežravci (prase), hlodavci, ptactvo a ryby. Svou kořist však požírá celou, včetně vnitřností i s natráveným rostlinným obsahem. Každý druh ulovené zvěře mu tak dodává typické cenné bílkoviny, tuky a stavební látky, které se vzájemně doplňují. Vlk ale kromě své kořisti instinktivně využívá také pestrou nabídku bobulí, plodů, kořínků, trav, zemin, atd. Tímto způsobem si opatřuje další velmi důležité a zdraví prospěšné látky. Tato velmi pestrá potrava mu pomáhá efektivně předcházet vzniku nedostatku výživy a perfektně ho vyzbrojuje pro jeho tvrdý život ve volné přírode. A práve takovou prapůvodní přírodní potravu vlků se snaží HAPPY DOG® napodobovat svými pestrými recepturami extrudovaných krmiv. Receptury jsou nad rámec vysoké potravinářské kvality surovin navíc obohaceny o komplex účinných přírodních látek – jedinečný HAPPY DOG® LIFE PLUS® Concept.
 

life-plus-concept-big.jpg

Ten do krmiv vnáší velmi cenné a důležité přírodní živiny, které optimálně podporují dobrý zdravotní stav, pevnou imunitu, vitalitu, výkonnost a životní pohodu našich domácích psů. Čistě přírodní cestou stimuluje intenzitu látkové výměny, tím omezuje ukládání tuku v těle a celkově ulehčuje organismu. A tím je dán psům nejlepší základ pro jejich zdravý, pohodový a dlouhý život!
 
Pro všechna krmiva HAPPY DOG® proto platí:
 
Made in Germany!
Přirozená pestrost receptur - po vzoru přírody!
Nejkvalitnější suroviny v garantované potravinářské kvalitě!
Žádné narušené suroviny ani přidaná masokostní moučka!
Bez sóji a rostlinných bílkovinných náhražek!
Žádné chemické konzervační látky!
Nepřidávají se umělá barviva, vůně ani příchutě!
Žádné geneticky upravené organismy!
Žádné pokusy na zvířatech!
Pouze antioxidanty na bázi vitamínu!
Přísná kontrola kvality!
Extrémně vysoká stravitelnost živin - přes 90%!
Vynikající snášenlivost!
Bezproblémový příjem!
HAPPY DOG® proto znamená Přirozene zdravejší!
Poctivá bavorská kvalita!
 
 HAPPY DOG® svým jedinecným JUNIOR programem započal revoluci ve výživě mladých psů. Z nejnovějších vědeckých poznatků, zkušeností veterinářů a chovatelské praxe je dnes víc než zřejmé, že potřeba živin se v průbehu růstu štěnat zásadně liší odpotřeb v období dospívání mladých psů a to zejména v závislosti na velikosti plemene.
1. fázi intenzivního růstů šteňat, která trvá zhruba do konce 5. měsíce (do ukončení výměny zubů) nejsou u plemen psu žádné významné rozdíly. Potrava pro rostoucí šteňata všech plemen musí být velmi bohatá na bílkoviny, které jsou hlavním stavebním kamenem pro růst těla a také bohatá na tuky, které jsou zdrojem energie pro intenzivní růst všech tělních orgánů a pro bezstarostné dovádění šteňat.
Avšak ve 2. fázi dospívání, t.j. od 6. měsíce (po ukončení výměny zubů) se nároky mladých psů středních, velkých a obřích plemen zásadně liší od potřeb štěňat. Intenzita jejich růstu se výrazně snižuje a pozvolna výrazně klesá také potřeba stavebních bílkovin. Pro takového mladého psa je proto velmi důležité, aby byl včas převeden na krmivo s nižším obsahem bílkovin. To proto, aby se zabránilo překotně rychlému růstu svalové hmoty a příliš rychlému nárůstu tělesné hmotnosti. V opačném případe často dochází k neúměrnému zatížení nezralých kostí, kloubů a šlach a tím k závažným poruchám vývojové kostry.
HAPPY DOG® proto přináší své vlastní řešení výživy psích mláďat:
2 - FÁZOVÉ KRMENÍ:  fázi štěněte  a fázi mladého psa
 
Řada kompletních krmiv SUPREME JUNIOR plně respektuje veterináři dnes tolik doporučovanou střídmou výživu mláďat a záměrné snížení obsahu bílkovin ve druhé fázi vývoje, která je velmi náročným obdobím dozrávání kostry a dospívání psů. Tato řada granulovaných krmiv poskytuje Vašim čtyřnohým kamarádům velmi dobře stravitelnou a jemně vyváženou výživu na bázi ryze přírodních, vysoce kvalitních surovin a ingrediencí, která Vám dává jistotu harmonického, bezproblémového růstu a dospívání Vašich mláďat.
 
HAPPY DOG® nabízí originální ucelený program zdravé výživy, který přináší optimální výživu psům všech možných plemen. Receptury jsou jemně doladěny a optimalizovány pro cílové skupiny psu podle velikosti plemene, podle životní fáze a podle životního stylu.
Za účelem nezaměnitelného a všem snadno srozumitelného označení obalu krmiv jsou použity všeobecně známé mezinárodní zkratky.
Podle velikosti plemene dosažené v dospělosti nesou krmiva označení:
MINI - malá a trpaslicí plemena do 10 kg
MEDIUM - střední plemena od 11 do 25 kg
MAXI - velká a obří plemena nad 26 kg
Podle vývojové fáze jsou krmiva rovněž srozumitelně označena:
BABY – ŠTĚNĚ- do ukončeného 5. měsíce
JUNIOR - MLADÝ PES - od 6. měsíce do dosažení dospělosti
ADULT - DOSPĚLÝ PES - po dosažení dospělosti až do stáří
SENIOR - STARÝ PES - po nástupu prvních projevů stáří 

MEDIUM BABY 28

Složení: kukuřičná mouka, drůbeží masová moučka (14 %), hovězí škvarky, jehněčí masová moučka (4 %), rybí moučka, rýžová mouka, drůbeží tuk, hovězí lůj, játrový hydrolyzát, sušená vejce, cukrovarské řezky, jablečná matolina (0,6 %), chlorid sodný, sušené kvasnice, chlorid draselný, ječmen fermentovaný (0,2 %), mořské řasy sušené (0,15 %), lněné semeno (0,15 %), kvasnice extrahované, artyčoky, pampeliška, zázvor, list břízy, kopřiva, šalvie, koriandr, rozmarýn, tymián, kořen lékořice, mořští měkkýši sušení (0,01 %), heřmánek, tužebník, medvědí česnek, (bylinky celkem 0,14 %).
 

Analýza :

Hrubý protein (min.%)
28
Hrubý tuk (min.%)
15
Hrubá vláknina (max.%)
2,5
Hrubý popel (max.%)
7
Vápník (%)
1,25
Fosfor (%)
0,8
Sodík (%)
0,3
Vitamíny
Vitamin A (m.j./kg)
12,000
Vitamin D3 (m.j./kg)
1,200
Vitamin E (mg/kg)
75
Vitamin B1 (mg/kg)
4
Vitamin B2 (mg/kg)
4
Vitamin B6 (mg/kg)
4
Biotin (µg/kg)
500
Kyselina pantotenová (mg/kg)
10
Niacin (mg/kg)
40
Kyselina listová (mg/kg)
2
Vitamin B12 (µg/kg)
70
Vitamin C (mg/kg)
40
Minerální látky
Draslík (%)
0,45
Železo (mg/kg)
120
Měď (mg/kg)
10
Mangan (mg/kg)
25
Zinek (mg/kg)
140
Jod (mg/kg)
1,5
Selen (mg/kg)
0,15
Ostatní
Kyselina linolová (%)
2,5
Využitelná energie (MJ/kg)
17,00

MEDIUM JUNIOR 25

Složení: kukuřičná mouka, drůbeží masová moučka (14 %), hovězí škvarky, jehněčí masová moučka (4 %), rybí moučka, rýžová mouka, drůbeží tuk, hovězí lůj, játrový hydrolyzát, sušená vejce, cukrovarské řezky, jablečná matolina (0,6 %), chlorid sodný, sušené kvasnice, chlorid draselný, ječmen fermentovaný (0,2 %), mořské řasy sušené (0,15 %), lněné semeno (0,15 %), kvasnice extrahované, artyčoky, pampeliška, zázvor, list břízy, kopřiva, šalvie, koriandr, rozmarýn, tymián, kořen lékořice, mořští měkkýši sušení (0,01 %), heřmánek, tužebník, medvědí česnek, (bylinky celkem 0,14 %).

Složení jedinečného HAPPY DOG JUNIOR PLUS® / LIFE PLUS® Conceptu

Speciální bylinková směs

je zhotovená z celých sušených bylin bez procesu extrakce a obsahuje zejména fenykl, mátu, libeček, list břízy, kopřivu, česnek, kerblík, petržel, vojtěšku, koriandr, zázvor, kmín, anýz, pažitku, sporýš, rozmarýn, kořen lékořice, heřmánek, atd. Tyto bylinky obsahují velmi cenné éterické oleje, třísloviny, hořčiny a další vitageny (biologicky účinné látky), které aktivně zasahují do trávícího procesu psů a působí povzbudivě na sekreci žaludeční šťávy a trávících enzymů a na stabilizaci pevné konzistence výkalů. Tímto se účinně předchází výše zmiňovaným a dnes tak běžným trávícím poruchám. Slizovité a výtěžkové látky zklidňují střevní činnost a stabilizují přirozenou střevní flóru a vážou na sebe vznikající škodlivé odpadové metabolity. Stopové prvky a cenné minerální látky obsažené v bylinkách dorovnávají nedostatky intenzivně vyráběných krmných plodin a tak posilují celkovou látkovou výměnu a zvyšují vitalitu a obranyschopnost organizmu. Přirozený obsah vitaminů zas podporuje vitalitu a obranyschopnost. Navíc, přírodní rostlinná barviva jsou ideálním stavebním kamenem pro tvorbu tělních pigmentů a pro přirozené zbarvení pokožky, srsti, drápů, oka a čenichu.

Jablečná vláknina

přináší tolik potřebnou vlákninu a mocný sytící efekt do cílené zdravé výživy psů a obohacuje účinky našeho komplexu účinných látek. Svým vysokým obsahem jablečného pektinu blahodárně působí na zdravé trávící procesy v žaludku a střevech psů. Aby žaludek a střeva optimálně zpracovali přijatou potravu a dokázali z ní vytěžit maximum živin, je zapotřebí, aby byly dostatečně mechanicky stimulovány. Proto je zapotřebí, aby krmná dávka obsahovala dostatečné množství tzv. hrubé vlákniny. Ta jednak povzbuzuje motorické funkce trávících orgánů k důkladnému promíchání potravy s trávícími šťávami a taktéž stimuluje vylučování dostatečného množství trávících enzymů. Dále významně přispívá k formování pevného trusu.

 

 Fermentované obilí

působí rovněž podpůrně, neboť přináší další aktivní rostlinné enzymy. Je připraveno z vysoce kvalitních celozrnných obilovin pomocí speciální biotechnologie, při které dochází k „natrávení“ škrobu a vlákniny (složité cukry, které je pes schopen trávit jen částečně) na jednodušší cukry, které jsou pohotovým a lehce stravitelným zdrojem energie. Při navlhčení suchého zrna nabobtná jeho struktura a v zrnu obsažené neaktivní enzymy se mnohonásobně aktivují a „látková výměna“ zrna se probudí k životu. V průběhu několika dnů ze zásobních látek zrna přitom vznikají peptidy, oligosacharidy, vitamíny, enzymy, organické kyseliny a jiné dieteticky účinné produkty látkové výměny zrna, které pak aktivně podporují metabolické procesy v trávícím traktu psa. Přidáváním fermentovaného obilí do krmiv se zvyšuje jejich fyziologická účinnost a celková stravitelnost.

Stopové prvky

směs biologicky velmi dobře využitelných stopových prvků (mikroprvků) organicky vázaných na kvasnice, která dále smysluplně doplňuje bylinkovou směs. Jsou-li zkrmovány byť jen v malých množstvích, pak výrazně stoupá aktivita trávících enzymů a tím se dále zvyšuje celková stravitelnost a využitelnost přijatého krmiva. Současně stoupá i hladina a aktivita hormonů a zlepšuje se intenzita životních pochodů a reprodukční schopnosti psů.

 

 

Lněné semeno

obsahuje vysoký podíl nenasycené mastné kyseliny α-linolenové, která je pro psa nejdůležitější Omega-3 mastnou kyselinou. Tato mastná kyselina je pro psí organismus nepostradatelná, tzv. esenciální, protože si ji nedokáže sám vyprodukovat a je odkázán na její přísun potravou. Její nedostatek se negativně projevuje na zdravotním stavu pokožky a srsti. Lněné semínko je proto další nezbytnou a důležitou součástí našeho komplexu účinných látek. Slizovité látky obsažené ve lnu zas chrání sliznici trávících orgánů jednak před mechanickým poraněním, tak i před dráždivým vlivem jedovatých splodin vlastní látkové výměny.

 

Křemičitá hlinka (křemelina)

je přírodním produktem z dob mořského pravěku, který vznikl usazením mikroskopických řas s vysokým obsahem kyseliny křemičité. Tato složka je zase aktivním, biologicky vysoce využitelným zdrojem křemíku a důležitým stavebním kamenem pro zdravou srst, pokožku, kosti, zuby a drápy. Křemelina zároveň váže škodlivé metabolity vlastního metabolismu psa a má tak čistící a detoxikační funkci. Navíc velmi významně ovlivňuje pevnou konzistenci trusu.

 

Mořské měkkýše

jsou dalším velmi významným přídavkem pro zdraví psů. Moučka ze sušených (lyofilizovaných) novozélandských měkkýšů (Perna canaliculus - Slávka pyskatá) je zdrojem nejúčinnější přírodní výživy kloubních chrupavek (chondroprotektiva a chondronutritiva) s obsahem velmi cenných přírodních glukosaminoglukanů (GAG). Jedná se o vůbec nejůčinnější výživu kloubů, chrupavek, vazů a šlach, která je v současnosti dostupná na trhu. Jen díky poznání chemické struktury těchto účinných složek z měkkýšů pak byla zahájena masová průmyslová výroba dnes tolik moderních podpůrných doplňků potravy lidí a zvířat (na bázi MSM, chondroitin-sulfátu, thiamino-sulfátu, atd.) Jde však jen o uměle vyrobené náhražky (sulfáty = sírne soli), které nedosahují tak mocného a efektivního účinku jako přírodní substance z měkkýšů.

 

Mořské řasy

jsou vynikajícím přírodním zdrojem vitaminů a bigenních stopových prvků jodu a fluoru, které sehrávají velmi důležitou roli v metabolismu psa. Jsou taktéž bohatým zdrojem přírodního beta-karotenu a dalších přírodních barviv, které jsou veledůležitým stavebním kamenem při tvorbě vlastních tělních pigmentů a mají na svědomí přirozené zbarvení srsti a též pokožky, drápů, oka a čenichu.

Krmná dávka:

Aktuální hmotnost štěněte v kg
 
(bez ohledu na plemeno)
Denní dávka pro jedince gramy / den
Věk štěněte týdny
4 - 7
8 - 11
12 – 16
17 - 22 *
0,5
20
 
 
 
1
35
30
 
 
1,5
55
50
45
 
2
70
65
60
50
3
105
100
80
75
4
140
130
105
95
5
175
160
130
115
7,5
263
240
195
175
10
 
320
260
230
12,5
 
 
315
290
15
 
 
 
345
20
 
 
 
 
25
 
 
 
 
Celkovou denní dávku
rozdělit na dílčí dávky
4 – 5 / den
3 – 4 / den
3 / den
3 / den
Krmná dávka
* od 23. týdne (6 měsíc) pozvolna štěně převést na krmivo MEDIUM JUNIOR 25!

Krmná technika: Denní dávku rozdělit zpočátku na 4 - 5 a později na 3 dílčí dávky. Dávku odměřovat podle následující tabulky. Krmivo podávat suché anebo vlhčené: přelít teplou vodou (60 °C) a nechat 5 - 10 minut odstát. Při krmení v suchém stavu zajistit trvalý přístup k čerstvé pitné vodě.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Привет

(Thomasqueld, 25. 8. 2019 19:40)

Приветик всем, я тут новенький "352"

Reading the fresh blood bring pressure to bear on guidelines

(ATRUTOSCICUG, 9. 10. 2018 5:32)

Pression arterielle est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-france-prix-pharmacie/